جزئیات وبلاگ

تعریف آپارتمان های سرعین

آپارتمان های سرعین واحدهای مستقلی هستند که در یک ساختمان چند طبقه قرار دارند. به دو نوع اداری- تجاری و مسکونی تقسیم می شوند.
شامل دو نوع فضا هستند. فضای خصوصی که مختص مالک آپارتمان است. فقط او حق استفاده از آن را دارد. مثل تراس که افراد دیگر ساختمان بدون اجازه مالک حق ورود به آن را ندارند. دومین فضای آپارتمان های سرعین، فضای مشترک یا به اصطلاح مشاع است. این بخش متعلق به تمامی اهالی ساختمان است و همگی می توانند از آن استفاده کنند. مانند پارکینگ، محوطه ورودی ساختمان، لابی و… که برای استفاده مشترک ساخته شده است.
قسمت های مشاع ساختمان هزینه هایی دارند که باید توسط همگی اهالی پرداخت شود. برای همین اصولا در ساختمان ها مقداری برای شارژ تعیین می کنند. از طریق همین شارژ هزینه های مربوط به ساختمان پرداخت می شود.

آپارتمان های سرعین دو نوع مسکونی و اداری_تجاری هستند
آپارتمان های سرعین دو نوع مسکونی و اداری_تجاری هستند

مزایای آپارتمان های سرعین

خیلی از افراد به خاطر گران تر بودن خانه های شخصی به آپارتمان های سرعین گرایش پیدا می کنند. آپارتمان ها با طراحی های بسیار شیک و مدرن در متراژهای متفاوت نظر مشتریان را به خود جلب می کنند. این واحدها با ایجاد فضایی در دسترس و راحت جایگزین مناسبی برای خانه ها شده اند.
وجود امنیت بیشتر در آپارتمان های سرعین نکته بعدی حائز اهمیت است. وجود سیستم های امنیتی در ساختمان ها امنیت بیشتر ساکنان آن را تامین می کند. در بعضی از آپارتمان ها نیز مراقبت نگهبان ها امنیت اهالی را دو چندان می کند.

امنیت در آپارتمان های سرعین بیشتر است
امنیت در آپارتمان های سرعین بیشتر است

بعضی از افراد علاقه زیادی به برقرار کردن ارتباط با دیگران دارند. همیشه از هر فرصتی برای آشنا شدن با افراد جدید استفاده می کنند. دوست دارند با افراد زیادی در ارتباط باشند. زندگی در آپارتمان های سرعین این موقعیت را برای آنها فراهم می کند. برقرار کردن ارتباط و استفاده از هم صحبتی همسایه ها از دیگر گزینه هایی است که افراد با زندگی در آپارتمان به دست می آورند.
البته این به این معنا نیست که زندگی در آپارتمان فقط مناسب افراد اجتماعی است. بلکه افراد می توانند به راحتی حریم شخصی خود را حفظ نمایند.
بعضی از آپارتمان های سرعین تیمی را به تعمیرات اختصاص داده اند. وقتی واحدی مشکل فنی ای پیدا می کند، اهالی جای جستجو برای تعمیرکار، از تیم تعمیراتی ساختمان کمک می گیرند.
نکات مهم در خرید آپارتمان های سرعین
نورگیری خانه یکی از موارد مهم در خرید آپارتمان های سرعین است. هر چه واحد نورگیرتر باشد دل بازتر است و بزرگ تر به نظر می رسد. البته بعضی ها واحدهای تاریک تر و کم نورتر را ترجیح می دهند.
برای بررسی اهالی ساختمان دقت به وضعیت مشاعات، کمک زیادی می کند. میزان رسیدگی به مشاعات ساختمان، فرهنگ اهالی را نشان می دهد.
عریض بودن راه پله ها در زمان اسباب کشی کمک شایانی به افراد می کند. توجه به اندازه در ورودی و ارتفاع سقف برای عبور وسایل بزرگ منزل، اسباب کشی را راحت تر می کند.
پارکینگ ها از نقاط مهم هر ساختمان هستند. پارکینگ مسقف از خودرو در برابر نور خورشید، برف و باران محافظت می کند.جایگاه پارکینگ از نکات مهم است. هر چه این جایگاه استاندارد تر باشد برای خروج و ورود خودرو مشکل کمتری به وجود می آید. هر چه شیب پارکینگ کمتر باشد نیز بهتر است.
اینکه تصور می شود هرچه شارژ ماهیانه آپارتمان های سرعین پایین تر باشد، بهتر است. تصور اشتباهی است. شارژ ساختمان باید متناسب با مخارج ساختمان در نظر گرفته شود. تا در صورت بروز مشکل در ساختمان، اقدامات لازم انجام شود.
از موارد مهم دیگر کنترل کیفیت و فشار آب و برق است.
یکی از امتیازات یک واحد داشتن تراس یا همان بالکن است. استفاده بالکن برای قرار دادن گل و گیاه فضایی مناسب است. در مواقع لزوم می توان به عنوان یک انبار دم دست از آن استفاده کرد.

داشتن تراس از امتیازات آپارتمان های سرعین است
داشتن تراس از امتیازات آپارتمان های سرعین است

هر چه میزان دسترسی به مراکز خرید و تهیه نیازهای روزانه بیشتر باشد، بهتر است.
بررسی سیستم های امنیتی ساختمان از فاکتور های مهم است.
اگر سیستم سرمایشی و گرمایشی واحد بررسی نشود، ممکن است در هوای سرد و گرم برای خریدار مشکل ایجاد شود. در نتیجه مجبور است هزینه های گزافی برای این موضوع بپردازد.
کنتور جداگانه آب و برق، گاز از مزیت های یک واحد است. در صورت اشتراکی بودن آن، کسب اطلاع از نحوه محاسبه آن، لازم است.
کسب اطلاعات از ایمنی آپارتمان های سرعین، از نکات مهم و قابل بررسی است.
بررسی نکاتی از این قبیل توسط خریدار، باعث می شود تا وی بتواند با چشمی بازتر آپارتمان مورد نظر خود را پیدا کند. پس از خرید اطمینان خاطر داشته باشد که بهترین انتخاب موجود را انجام داده است.

نظرتان را بنویسید

مقایسه ملک
ملکی را برای مقایسه اضافه کنید.