جزئیات وبلاگ

رونق یا رکود در بازار مسکن سال 1400

بازار مسکن سال 1400

رکود وگرانی از جمله نگرانی هایی است که بازار مسکن سال 1400 را گرفتار خود کرده است؛ معضلی که کارشناسان این بازار معتقدند تا تعیین تکلیف انتخابات ریاست جمهوری بر همین روال خواهد بود.

‌به گزارش خبرنگار ایمنا، شیب افزایشی قیمت‌ها در بازار مسکن سال 1400 که از ۲ سال قبل آغاز شده بود در آبان ماه سال گذشته تا حدودی متوقف شد و تا پایان سال با رکودی تورمی همراه بود؛ جریانی که برای چند ماه ابتدایی امسال هم پیش‌بینی می‌شود زیرا تا بازگشت برجام و تعیین تکلیف انتخابات ریاست جمهوری بعید به نظر می‌رسد شرایط این بخش متحول شود و احتمالاً بر همین روند پیش خواهد رفت و شاید پس از انتخابات، شرایط بازار تغییرات مثبتی را داشته باشد.

موضوع دیگری هم وجود دارد که ممکن است شرایط بازار مسکن سال 1400 در دولت بعدی را با تغییراتی روبرو کند؛ طرحی با عنوان مسکن ملی که گفته می‌شود آن هم در صورت به جریان افتادن و تأمین مسکن عده‌ای از مردم، بدون تأثیر در بازار نخواهد بود؛ این طرح در دولت فعلی آغاز شده و قطعاً ادامه آن به دولت بعدی موکول می‌شود.

بررسی های آماری بازار مسکن سال1400

بر اساس آخرین گزارش تحولات بازار مسکن در اسفند ماه سال ۹۹، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران با افزایش ۳۴.۶ درصدی نسبت به ماه قبل به ۵.۳ هزار واحد مسکونی رسید همچنین این مقدار نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۸.۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۰۲.۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۶.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در اسفندماه سال ۹۹ متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳۰۲.۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل از آن به ترتیب ۶.۶ و ۹۳.۷ درصد افزایش قیمت را نشان می‌دهد.

فعلاً بازار مسکن سال1400 در رکود قرار دارد، رکودی که نه باعث ارزانی شود، بلکه خرید و فروش متوقف شده است؛ زمانی در حوزه مسکن، کاهش قیمت به وجود می‌آید که هزینه‌های ساخت مسکن کاهش یابد و تا وقتی این اتفاق نیفتد قیمت‌ها نیز تغییری نمی‌کند مگر آن که سازنده نسبت به دریافت سود خود تجدید نظر کند در غیر این صورت مالک از اصل سرمایه‌ای که خرج کرده نمی‌تواند بگذرد.

ما در تیم سرعین118 بهترین مسکن ها خانه ها ی ویلایی و آپارتمانی را به شما معرفی می کنیم تا با بهترین قیمت و با خیال راحت در سرعین این شهر توریستی صاحب خانه شوید و از خبر های بازار مسکن سال 1400 با خبر شوید.

2jqD3bv6fFp2

نظرتان را بنویسید

مقایسه ملک
ملکی را برای مقایسه اضافه کنید.