جزئیات وبلاگ

شهر سرعین و طبیعی‌ترین فیزیوتراپی دنیا با چشمه های آب گرم سرعین

 • مزایای چشمه های آب گرم شهر سرعین

  برای کسانی که عضلات ضعیف دارند یا بعد از عمل جراحی عضوی از بدنشان بی‌حرکت و بی‌استفاده مانده فیزیوتراپی در چشمه های آب گرم شهر سرعین بخشی از درمان است چرا که مفاصل و عضلات را در آب راحت‌تر تکان و ورزش می‌دهند تا حرکت عضو مستحکم‌تر و پیشرفته‌ تر شود. 
  فرض کنید فردی دچار روماتیسم و تورم زانو به علت التهابات و کاهش سیستم ایمنی در آن ناحیه است اگر انرژی خوبی به سلول‌های سیستم ایمنی برسد عملکردشان بهتر می‌شود و درد‌ها و التهابات کمتر می‌گردد به همین دلیل است که به بانوان در سنین بالا که زانو درد یا آرتروز یا روماتیسم دارند استفاده از چشمه‌های آب گرم شهر سرعین توصیه می‌شود. 

  سلامت روح و جسم افراد با تامین انرژی کافی سلول‌های بدن از طریق چشمه‌های آب گرم شهر سرعین تضمین می‌شود البته به شرطی که بخارهای سمی (گوگردی) و مواد شیمیایی آن‌ها حداقل باشد. همچنین لازم به ذکر است که باید از تکرار و استفاده مداوم از این نوع آب‌های معدنی پرهیز شود لذا ممکن است بدن نسبت به یون‌ها تطابق پیدا کند. افرادی که نارسایی قلبی، بیماری‌های عفونی یا زخم‌های باز وسیع دارند نباید از چشمه‌ها‌ی آب گرم شهر سرعین استفاده کنند و در صورت استفاده باید جوانب احتیاط و بهداشت را رعایت کنند. 

  چشمه های آب گرم شهر سرعین با دما، خاصیت و ویژگی های درمانی خاصی از دل زمین می جوشند و هر سال در فصل تابستان گردشگران بسیاری را از ایران و خارج از ایران به سوی خود جلب می کنند. به غیر از آب گرم، دو استخر آب سرد با آب گازدار نیز در این شهر وجود دارد که می توان از آب گازدارش بنوشید. این استخرها در ۵ کیلومتری سرعین قرار دارد و در دره ای به نام ویلا دره واقع شده که طبیعت و چشم اندازی فوق العاده دارد.

  سرعین یکی از مراکز مهم‌ چشمه‌ های آبگرم ایران است که از گذشته تا امروز، آب درمانی در آن بسیار پررونق بوده و هنوز هم هست. چشمه‌ های آب گرم شهر سرعین، با دما، خواص و مواد محلولی که در آبشان هست، درمان بسیاری از بیماری‌ها و نارسایی را در خود دارند. 


  بهترین چشمه های آب گرم‌ های شهر سرعین دارای خواص شفابخشی هستند. آب این چشمه‌ها می‌توانند از خیلی از نارسایی‌های حتی قلبی و عروقی پیشگیری کنند. و هر روز هم خاصیت‌های شگفت‌انگیز بیشتری در رابطه با کار کرد‌های درمانی درمانگری‌ آنها کشف می‌شود. به همین دلیل استخر های آب گرم سرعین همه ساله تعداد زیادی از گردشگران تابستانی را به خودشان جلب می‌کنند.

  این گردشگران به خوبی فهمیده‌اند که استخر های آب گرم شهر سرعین در درمان دردهای مزمن و بیماری‌های زیادی موثر هستند. در این زمینه، برخی از مهم‌ترین خواص ‌آب گرم‌های شهر سرعین با رویکرد آبدرمانی با هدف ارتقاء  صنعت گردشگری سلامت و درمانی به کار بسته شده است. چشمه های آبگرم شهر سرعین  واقعا شفا بخش هستند و هر روز گردشگران بیشتری این شفابخشی را کشف می‌کنند. آبگرم های معروف سرعین، هرسال بیشتر از گذشته برای ما جذاب می‌شوند.


  روی هم رفته، سرعین شهری زیبا و خوش آب و هوا شناخته می‌شود که جزو پیشنهادهای هر روز ما به شما در ماه‌های گرم سال برای رفتن به گردشی تابستانی است.این را هم بدانید که لذت غوطه خوردن در چشمه های آب گرم شهر سرعین چیز دیگری است و با هر شیوه دیگر آبدرمانی و استحمام تفاوت دارد. 

  با سفر به شهر سرعین می توانید بلیط آب درمانی ها و هتل محل اقامت خود را با قیمتی مناسب و تخفیف ویژه از طریق سایت سرعین 118 رزرو کنید و خاطرات یک سفر خاطره انگیز را برای خود و عزیزان خود رقم بزنید.

  آبگرم

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  4 نظر

  […] اردبیل ایران واقع شده‌است. این مکان در ۳۰ کیلومتری شهرستان سرعین قراردارد. این مکان مجهز به امکاناتی همچون بالابر، […]

  […] انعطاف زیادی دارد. این گیاه از جمله محبوب ترین گیاهان آپارتمانی سایه نشین است که در هر فضایی از خانه زنده می […]

  […] چشمه های آبگرم– توانمندی شهر سرعین در عرصه توریسم درمانی در سفر و صنعت توریسم تصویری روشن از دهکده جهانی را در افق گردشگری جهان به تصویر می کشد زیرا در این صنعت بیش از ۸میلیون نفر به طور مستقیم و بیش از ۱۵۰ میلیون نفربه طور غیر مستقیم درآمدی هنگفت را نصیب مکانهای خاص می نماید در این زمینه توریسم درمانی و بهداشتیشامل افراد و گروه هایی است که با هدف پزشکی یا درمانی در استفاده از آبهای معدنی اقدام به مسافرت می نمایند چشمه های آبگرم و معدنیمهمترین پدیده های مکانی هستند که برمناطق خاص جغرافیایی جهان بطوراعم و درایران بطور اخص ظهور یافته اند پیچیده شدن زندگی شهری و افزایش بیماریهای ناشی از این امر عاملی بوده است که ازدیرباز سبب گردیده که شهروندان از روشهای درمانی طبیعی جهت کاهش ناراحتی هایعضلانی و مفاصل،عصبی و خستگی های ناشی از زندگی شهرنشینی استفاده نمایند یکی از این شیوه ها استفاده از چشمه های آبگرم در ایران به ویژهدرمنطقه سرعین در استان اردبیل می باشد شهر سرعین به واسطه ساختار زمین شناسی خاص خود دارای چشمه آبگرم معدنی بوده که بررسی اینچشمه از نقطه نظر توانمندی های شهرسرعین در عرصه توریسم درمانی مهمترین هدف این پژوهش می باشد روش پژوهش براساس هدف،کاربردی و براساس ماهیت، توصیفی -موردی،تحلیلی می باشد که بااستفاده از امدلswot توان ها و قوت ها، فرصت ها،تهدیدها و ضعف ها مورد بررسی قرار گرفته و راهبردهایی ارائه شده وهمچنین بکارگیری نرم افزارGIS درزمینه تهیه نقشه ها و مکانیابی چشمه ها. یافته های حاصله مبین این مطلب است که پتانسیل های فوق العاده ای در زمینه استفاده از این چشمه های آبگرم برای تبدیل شهرسرعین به یکی از قطب های گردشگری سلامت وجود دارد. […]

  […] آب گرم سفر می‌کنند که یکی از معروف‌ترین آنها آبدرمانی های شهر زیبای سرعین […]

  نظرتان را بنویسید

  مقایسه ملک
  ملکی را برای مقایسه اضافه کنید.