جزئیات وبلاگ

معرفی شهر توریستی سرعین

سرعین در لغت،معنی سرچشمه را می دهد و علت اصلی این اسم گذاری به خاطر وجود چشمه های آب گرم در این شهر است .
سرعین از نظر طبیعی جاذبه های فراوانی دارد . وجود کوه سبلان موهبتی است که به این شهر بخشیده شده است. سبلان یکی از هشت قطب گردشگری کشور است و از بخشنده ترین کانون آب های معدنی ایران محسوب می شود.

سبلان یکی از هشت قطب گردشگری کشور و از موهبت های عطا شده به سرعین است
سبلان یکی از هشت قطب گردشگری کشور و از موهبت های عطا شده به سرعین است

در واقع همین چشمه های آب گرم، از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر محسوب می شوند. البته که سرعین به جز چشمه های آب گرم جاذبه های دیدنی فراوان دیگری هم دارد. وجود صخره ها و غارهای طبیعی دستکند، تپه ها و گورستان های باستانی، چشم اندازهای بکر و آبشارهای فراوان همگی ازجمله جاذبه های آن محسوب می شوند که هر کدام به نوبه خود ذائقه وسلیقه هر گردشگری را تامین می کنند.
سایت های تاریخی ای چون تپه باستانی آناهیتا و چندین روستا با مناظر سرسبز و بکر، همچون دهکده صخره ای ویند کلخوران، روستای شایق، روستای آتشگاه و خیلی روستاهای دیگر که هر کدام رویش گاه گیاهان دارویی و گل های نادر کوهستانی هستند، از جمله مکان های دیدنی سرعین است.
به جز همه این ها پیست اسکی آلوارس در نزدیکی سرعین و در دامنه سبلان که بزرگترین پیست اسکی از نظر وسعت در ایران است. و امکان ورزش و تفریح های زمستانی را برای گردشگران فراهم می آورد.
همچنین تجربه محصولات دامی مثل سرشیر معروف و عسل ناب سبلان و غذاهای محلی لذیذ سرعین مانند آش دوغ آن، از تجربه های خوش طعم هر گردشگری خواهد بود.

سرعین کجاست؟

سرعین شهری است در شهرستانی به همین نام که در 28 کیلومتری غرب اردبیل واقع شده است. وسعت آن به بیشتر از 1280000 متر مربع می رسد. این شهر از نقاط تفریحی و توریستی اردبیل محسوب می شود و معروف به شهر چشمه های بهشتی است. این شهر هر سال پذیرای حدود پنج میلیون گردشگر خارجی و داخلی است.

آب و هوای سرعین

سرعین از شهرهای سردسیر ایران است. حداکثر دما در این شهر 25 درجه سانتی گراد و حداقل آن 7/8- درجه سانتی گراد و میانگین آن 7 درجه است.
در تمام فصول، بارندگی در سرعین مشاهده می شود. اما در فصل بهار و پاییز این بارندگی شدیدتر است. متوسط بارندگی در هر سال حدود 520 میلی متر است.
سرعین شهری چهار فصل است که در هر کدام از فصول سال هوا از معتدل به سرد در حال تغییر است.
این موضوع باعث شده تا این شهر در هر فصل جذابیت های خاص خودش را داشته باشد. در فصل بهار و تابستان هوای خنک و دلپذیرش گردشگران را به سمت خود می کشاند، و در فصل پاییز و زمستان ورزش ها و تفریحات زمستانی و درکنار آن وجود چشمه های گرم جوشان در هوای سرد و بعضا برفی، علاقه مندان را دعوت به این مکان زیبا می کند.

پیست اسکی آلوارس در نزدیکی سرعین بزرگترین پیست اسکی ایران است
پیست اسکی آلوارس در نزدیکی سرعین بزرگترین پیست اسکی ایران است

پیست اسکی آلوارس در نزدیکی سرعین بزرگترین پیست اسکی ایران است

نظرتان را بنویسید

مقایسه ملک
ملکی را برای مقایسه اضافه کنید.