جزئیات وبلاگ

خاصیت چشمه های آبگرم سرعین

تعداد چشمه های سبلان بیشتر از 20 دهنه است. چشمه های آبگرم سرعین مرکز تجمع بیشترین و نزدیکترین آنها با 11 دهنه است.
این چشمه ها املاح معدنی فراوانی در خود دارند. این مواد معدنی خاصیت های زیادی دارند و گردشگران زیادی را برای همین خاصیت های درمانی به سمت خود جذب می کنند.
قدم زدن داخل چشمه های آب گرم باعث کالری سوزی در بدن می شود. گرمایی که در رگ ها و اندام بدن نفوذ می کند، عملکرد سلول های بدن را بهبود می بخشد. گرما باعث افزایش جریان خون شده، و در نتیجه شش ها، اکسیژن بیشتری دریافت می کنند. در کل چشمه های آبگرم سرعین برای رفع خستگی و احساس آرامش بسیار مفید هستند.

چشمه های آبگرم سرعین املاح معدنی فراوانی در خود دارند
چشمه های آبگرم سرعین املاح معدنی فراوانی در خود دارند

به نکته ای که در مورد استفاده از این چشمه ها ذکر می شود خوب توجه شود. استفاده از این چشمه ها برای افرادی که دچار بیماری های تنفسی، عفونی و نارسایی قلبی هستند، مضر است. افرادی که زخم باز دارند نیز برای رعایت بهداشت نباید وارد چشمه ها شوند.

معروفترین چشمه های آبگرم سرعین

چشمه گامیش گلی بلندترین و عمیق ترین چشمه های آبگرم سرعین است. قدیمی های منطقه تعریف می کنند درگذشته وقتی حرارت آب کمتر می شده، گاومیش ها داخل چشمه آبتنی می کردند. به همین دلیل این چشمه را گامیش گلی می نامند. از دیگر خاصیت های گامیش گلی در گذشته، گرداندن یکی از ارزشمندترین آسیاب های آذربایجان بوده است.
از بهترین چشمه های آبگرم سرعین، چشمه ژنرال است. سربازان روس در زمان جنگ جهانی اول مدتی برای اقامت به آذربایجان می آیند. معروف است که یکی از ژنرال های آنها زخم ها و درد پای خودش را در این چشمه درمان می کند. از همان زمان این چشمه به نام چشمه ژنرال معروف می شود. دمای آن 44 درجه سانتی گراد است. آب آن ترش مزه و بی رنگ است.
کلسیم برای استخوان ها بسیار مفید است. سدیم برای دستگاه گوارشی لازم است. از خواص منیزیم سلامت قلب و عروق است. پتاسیم در اندام های مختلف تاثیر مثبت دارد که از جمله آنها مغز و بافت های عضلانی است. همه این ها تعدادی از املاح موجود در چشمه آبگرم ژنرال هستند.
آب گرم ژنرال دارای استخر بزرگ و کوچک، سونای خشک و بخار، جکوزی گروهی و… است.

از بهترین چشمه های آبگرم سرعین، آبگرم ژنرال است
از بهترین چشمه های آبگرم سرعین، آبگرم ژنرال است

معرفی شیک ترین چشمه های آبگرم سرعین

از دیگر چشمه های آبگرم سرعین، چشمه آبگرم پهنلو است. رنگ آب این چشمه سبز است و املاح معدنی فراوانی دارد. هریک ازاین املاح خاصیت های فراوان درمانی دارد. از چشمه های دائمی سرعین است و دمای آن 37 درجه سانتی گراد می باشد.
مجتمع آب درمانی ارشاد بر روی این چشمه ی پرخاصیت بنا شده است. این مجتمع با امکانات فراوان خود اوقات بسیار خوشی را برای گردشگران رقم می زند.
وجود آبشار آب داغ و حمام ترکی از گزینه های خیلی جذاب این مجتمع است که قطعا تجربه متفاوتی برای هر فرد خواهد بود. استخر بزرگ آبدرمانی، استخر کودکان، وان های انفرادی، سونای خشک و بخار، جکوزی و تونل مه از دیگر امکانات این مجموعه است. تردمیل و دوچرخه داخل آب از ورزشهای آبی آن است.
فیش تراپی یا همان ماهی درمانی، برای درمان بیماری های پوستی و کاهش اضطراب مناسب هستند. ماهی های استفاده شده برای این کار ماهی های مخصوصی هستند. مجتمع آب درمانی ارشاد بخشی را برای فیش تراپی نیز در نظر گرفته است.
در این مجموعه امکاناتی هم برای عزیزان معلول تهیه شده است. تا آنها نیز بتوانند از خواص چشمه های آبگرم سرعین استفاده کنند و از آرامش آن لذت ببرند.

آبگرم پهنلو(آبدرمانی ارشاد) از چشمه های آبگرم سرعین است
آبگرم پهنلو(آبدرمانی ارشاد) از چشمه های آبگرم سرعین است

آبدرمانی 9چشمه یکی دیگر از چشمه های آبگرم سرعین است، که از آبگرم پهنلو سرچشمه می گیرد. این مجموعه طراحی بسیار زیبایی دارد و با تجهیزات نوین خود آماده خدمت به گردشگران است.
استخر آب گرم و سرد، استخر کودکان، سالن ورزش، سونا بخار وخشک، حوضچه آب سرد و جکوزی از امکانات این مجتمع است.
بعد از استفاده از تفریحات آبی، گرفتن یک ماساژ حسابی بسیار آرامش بخش است. ماساژ درمانی از امکانات ویژه آبدرمانی 9چشمه است.

نظرتان را بنویسید

مقایسه ملک
ملکی را برای مقایسه اضافه کنید.