جزئیات وبلاگ

هدف از خرید زمین در سرعین

امروزه خیلی ها علاقه به داشتن زمین در شهری دیگر دارند. قطعا شهرهای مقصدشان، شهرهایی خوش آب و هوا و آینده دار، مثل سرعین است. هدف از خرید زمین در سرعین یا برای سرمایه گذاری و سوددهی در آینده است. یا برای ساخت و ساز و ساکن شدن در آن است. بعضی ها هم زمین می خرند تا در آینده آن را به قیمت بالاتر بفروشند.

خرید زمین در سرعین یا برای سرمایه گذاری است یا برای سکونت
خرید زمین در سرعین یا برای سرمایه گذاری است یا برای سکونت

اقدامات لازم قبل از خرید زمین در سرعین

این روزها بازار داغ ملک، بستر مناسبی برای کلاهبردان فراهم کرده است. برای جلوگیری از سوء استفاده کلاهبرداران و خرید زمینی خوب، اقداماتی لازم است.
برای همین خریداران باید اطلاعات کافی از منطقه به دست آورند.
در مورد کاربری زمین در سرعین و آینده آن تحقیق کنند. بررسی کنند تا زمین مورد نظرشان هیچ موانع قانونی نداشته باشد.
مشورت با متخصص های این رشته کمک شایانی به تصمیم گیری درست خریداران می نماید.
پس از انجام تمام این تحقیقات، خریدار زمین مناسب با شرایط خود را برای خرید انتخاب می کند.
در قدم بعدی باید خریدار زمین در سرعین، با فروشنده مذاکره کند. پس از اینکه به اتفاق نظر رسیدند، قدم بعدی، یعنی انجام معامله، را بر می دارد. در این مرحله طرفین پای قرارداد می نشینند.

خرید زمین در سرعین

باور غلطی رایج است، که قولنامه را با سند ملک یکی می داند. ولی در واقع قولنامه کاغذی است که بین فروشنده و خریدار رد و بدل می شود. توسط خود آن ها تنظیم می شود و جزء اسناد رسمی نیست.

برای خرید زمین در سرعین قولنامه بین فروشنده و خریدار تنظیم می شود
برای خرید زمین در سرعین قولنامه بین فروشنده و خریدار تنظیم می شود

قولنامه فقط به این دلیل تنظیم می شود که تا زمانی که خریدار کل مبلغ زمین در سرعین را تهیه کند، در آن شرایط معامله را دقیق و کامل ذکر کنند. در واقع سندی است برای اثبات این که زمین قبلا معامله شده است.
مرحله بعدی دریافت کد رهگیری است. این کد برای معامله زمین و یا هر ملکی داده می شود. در حقیقت تضمینی بر درستی معاملات است. خریدار از طریق این کد می تواند وضعیت ملک را بررسی کند و مطمئن شود زمین به فرد دیگری فروخته نشده است. سند زمین باید به طور دقیق بررسی شود و تمام اطلاعات، با خود زمین مطابقت داده شود.
همچنین دقت شود تا زمین مورد نظر مصادره ای نباشد. زمین های مصادره ای اصولا مشکلاتی به همراه دارند. مالکان قبلی این زمین ها می توانند به راحتی در مورد زمین سابق خود طرح دعوا کنند. ادعای آنها از طریق مقامات قضایی پیگیری خواهد شد. این مسئله خریدار را درگیر مسائل قضایی می کند.
بعضی از زمین ها در سرعین داخل طرح هستند. پس بهتر است، خریدار قبل از خرید زمین، استعلام نماید تا ملک مورد نظر در محدوده طرح تفصیلی نباشد.
یکی دیگر از زمین هایی که باید قبل از خرید بررسی شود، زمین های کشاورزی هستند. این زمین ها فاقد سند رسمی هستند. سند آنها به صورت سنتی تنظیم شده است. خریدار با مراجعه به اداره اسناد می تواند اطلاعات لازم در مورد سند این زمین ها را به دست آورد.

نظرتان را بنویسید

مقایسه ملک
ملکی را برای مقایسه اضافه کنید.