جزئیات وبلاگ

مشاورین املاک چه کسانی هستند؟

وقتی فردی تصمیم به خرید، اجاره یا رهن یک ملک می گیرد، مجبور است روزهای متوالی برای پیدا کردن ملک باب میل خود، جستجو کند. این جستجو شاید روزها، هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد. گاهی خستگی ناشی از این جستجو، باعث می شود که بعضی از موارد را در لحظه نبیند. و انتخابی عجولانه انجام دهد.
مشاورین املاک با داشتن اطلاعات کافی از بازار ملک و شناخت کامل از آن، می توانند جلوی این انتخاب عجولانه را بگیرند.
یا فرض کنید فردی قصد دارد ملک خود را به فروش برساند. یا به رهن و اجاره بدهد. پیدا کردن مشتری مناسب با شرایط وی کاری بس زمان بر و طاقت فرسا است.
از این رو، مشاورین املاک با تخصصی که در اختیار دارند، امکان خرید و فروش را آسان تر می کنند.

مشاورین سرعین 118 به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی هستند
مشاورین سرعین 118 به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی هستند

دسته بندی مشاورین املاک

مشاورین خریداران، که کسانی را که قصد خرید ملکی را دارند، راهنمایی می کنند.
مشاورین فروشندگان، که برای شخصی که قصد فروش یا اجاره ملک خود را دارند، بازاریابی می کنند.
مشاورین دو طرفه، آن دسته از مشاورین املاک هستند که به هر دو طرف فروشنده و خریدار، خدمات ارائه می کنند. این دسته از مشاوران باید از قوانین خاصی پیروی کنند. چرا که در مقابل هر دو طرف مسئول هستند. باید منصفانه و صادقانه به هر دو طرف مشاوره بدهد.
دسته آخر کارگزاران معامله ها هستند. این دسته از مشاورین به نمایندگی از خریدار و فروشنده، کار خرید و فروش ملک را انجام می دهند. با هیچ کدام از ذی نفعان لابی نمی کنند. باید به صورت کاملا بی طرف معاملات را انجام دهند.

ویژگی های مشاورین املاک

مشاورین املاک باید افرادی امانت دار،عادل، صادق و رازدار باشند.
معاملات را طوری تنظیم کنند که هر دو طرف از انجام معامله سود ببرند.
در هنگام انجام معامله، صحبت را به دست بگیرند و اجازه ندهند صحبت ها به حاشیه و جر و بحث کشیده شود. به این صورت معامله را زودتر به سرانجام برسانند.

صداقت باید از ویژگی های بارز مشاورین املاک باشد
صداقت باید از ویژگی های بارز مشاورین املاک باشد

یکی دیگر از وظایف مهم مشاورین املاک اطمینان حاصل کردن از هویت واقعی افراد است. چون ممکن است برخی به عنوان نماینده یا وکیل یا قیم، قصد کلاهبرداری داشته باشد. همچنین باید مطمئن شوند که هیچ کدام از دو طرف معامله از نظر قانونی منعی برای انجام معامله نداشته باشند.
بعد از این که از همه این موارد اطمینان پیدا کردند، قراردادی تنظیم می کنند و آن را در اختیار طرفین می گذارند.
باید از افراد پیر و ناتوان، یا افرادی که سن کمی دارند، بخواهند تا کسی از نزدیکان خویش را در هنگام معامله همراه بیاورند. تا شاهد معامله باشند. همچنین به افراد که سواد خواندن ندارند اطلاع دهند تا فردی از آشناهای نزدیکشان، در هنگام بستن قرارداد حاضر شود. تا تمامی شرایط شرح داده شده در قرارداد را برای آنها قرائت کنند.
مشاوران باید سند رسمی ملک را بررسی کند. تا هیچ گونه ابهامی در آن وجود نداشته باشد.
همه این موارد، بخش کوچکی از وظایف گسترده مشاورین املاک بود. که برای آشنایی کلی از چگونگی خدمات این کارگزاران املاک و مستغلات بازگو شد.

نظرتان را بنویسید

مقایسه ملک
ملکی را برای مقایسه اضافه کنید.